Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
6 dôvodov prečo nie si pripravený/á na vzťah...zatiaľ
13/03/2019 - 08:31

To, že niekto túži po vzťahu, neznamená automaticky, že je naň aj pripravený. Všetci okolo vás už randia „ostošesť“ a vyzerá, že našli toho/tú správnu polovičku, a vy sa pýtate, „Kedy prídem na rad ja? Kedy si ja nájdem lásku svojho života?“

Naša spoločnosť na nás vyvíja tlak počas celej našej dospelosti. Všetci vedia, kedy je správny čas na prvý sex, na prvého partnera, kedy sa sobášiť a rovnako je stanovené, kedy už má prísť dieťa. Ak si sa aj ty ocitol už minimálne dvadsiatykrát v epicentre takýchto debát, v ktorých hlavné slovo majú ženy – matky, staré matky, tetky a susedky...zadrž! Skôr ako uveríš svojmu okoliu, že je s tebou niečo v neporiadku, polož si jednu otázku. „Som na vzťah pripravený/á?“

 

Viete, čo to obnáša mať zdravý a šťastný partnerský vzťah? Inými slovami, uvedomujete si, čo hľadáte v potencionálnom partnerovi, s ktorým by ste teoreticky mohli viesť spokojný partnerský a raz snáď aj rodinný vzťah?

 

Ak ste odpovedali ÁNO na všetky otázky, predsa len si prejdite týchto 6 znakov, ktoré svedčia o tom, že ešte celkom nie ste v cieľovej rovinke. Teda pokiaľ sa jedná o pripravenosť na nový vzťah.

 

     

 

      1. Jednoducho je vám dobre bez vzťahu

 

Život single ľudí vôbec nemusí byť menej zábavný či zaujímavý. Je vám ešte stále dobre, keď otvoríte večer dvere do svojho útulného „bytíka“, kde vám nikto nenarúša vaše kruhy. Skrátka ešte nenastal čas to meniť.

 

2. Chcete sa sústrediť na iné aspekty vášho života

Vaše ambície skôr súvisia s kariérnym postupom než šťastným partnerským životom. Alebo chcete ešte dokončiť školu a získať titul. Nech je váš dôvod akýkoľvek, zatiaľ necítite potrebu ani nemáte energiu zameriavať sa na čokoľvek ďalšie.

 

3. Nie ste šťastný sám so sebou

Budeme citovať RuPaula „Ak nedokážeš milovať samého seba, ako dočerta chceš  milovať niekoho iného?“ Sebavedomie (respektíve jeho nedostatok) veľmi ovplyvní to, koho si prizvete do svojho života. Zjednodušene povedané - bude to partner, ktorý vás potiahne či stiahne? 

 

4. Chýba vám účel a vízia

Veľa vzťahov skončí, lebo nemajú a nenájdu spoločnú reč. Odlišné názory a predstavy na ich budúcnosť, na vieru, svet či rodinu. Je to preto, že jeden z dvojice, prípadne obaja nemajú jasno v tom, čo od života a seba očakávajú.

 

5. Vzťah je váš recept na SAMOTU

Veľa ľudí si zvolí partnerský život, lebo sa cítia osamelo. Ale samota a život bez partnera nie je to isté. Veľa manželov skončí v manželských poradniach, kde neraz zaznievajú vety ako „žijeme ako dvaja spolubývajúci“, „cítim sa ako single matka“ apod. Samota je však viac o tom, aký má človek vzťah sám so sebou. A je určite osožné si ju poriešiť skôr ako sa pustíte do hľadania partnera. Strach zo samoty vám môže dosť zastrieť úsudok, a potlačíte či dokonca obetujete vlastné hodnoty a princípy len preto, aby ste neostali sám.

 

6. Ešte ste sa celkom nepreniesli cez posledný vzťah

Vaše okolie si myslí, že už ste „vyliečený“ z posledného vzťahu a je to už dávno, všetko odvial čas. No vaša duša hovorí niečo celkom iné. Stále cítite bolesť, zradu či smútok. Ak sa ešte necítite pripravený, doprajte si dostatok času spracovať minulosť a otvoriť sa pre nové príležitosti.

 

 

 

Zdroj foto: www.pexels.com

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme