Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Ako docieliť, aby vás mali ľudia radi?
23/11/2021 - 11:16

Chcete zlepšiť svoje medziľudské vzťahy? Prečítajte si naše tipy.

Nedarí sa vám nájsť si nových priateľov a máte pocit, že nie ste práve najobľúbenejšia osoba, ktorej spoločnosť ostatní neustále vyhľadávajú? Chyba nemusí byť vo vás. Pri hľadaní nových kamarátov môžete využiť niekoľko psychologických trikov, ktoré vám okamžite pomôžu. 

 

Nesťažujte sa 

Každému z nás dobre padne, keď sa môže vyrozprávať dobrému priateľovi alebo človeku, ktorému dôveruje. Pri nových ľuďoch však buďte opatrnejší. Vynechajte extrémne sťažovanie a na otázku “Ako sa máš?” sa snažte odpovedať v pozitívnej vlne. Na toto pravidlo existujú dva dôvody. Prvý je ten, že nie každý musí o vás okamžite vedieť všetko. Dajte nahliadnúť do svojho vnútra iba ľuďom, ktorých už troška poznáte. Druhý dôvod sú pocity ostatných. Pri podrobnom opisovaní vašich negatívnych skúseností sa nemusia cítiť vždy príjemne. 

 

Počúvajte 

Dôkladne počúvajte, čo vám druhý hovorí. Reagujte na jeho slová, pýtajte sa doplňujúce otázky. Za týmto pravidlom stojí fakt, že ľudia veľmi radi rozprávajú o sebe. Tým, že budete na ich rozhovor reagovať, dáte im najavo záujem a vytvoríte v nich pocit dôležitosti. 

 

Rozmýšľajte

Ešte predtým, ako vypustíte do sveta nejaký názor alebo teóriu, porozmýšľajte, či to má zmysel. Položte si otázku, či naozaj veríte, že máte pravdu a či to nemôže druhú stranu uraziť. 

 

Zabudnite na arogantnosť

Možno máte lepší plat alebo zaujímavejší životný štýl ako osoba, s ktorou sa chcete spriateliť. Tieto fakty jej však nepredkladajte. Prílišné chválenie môže pôsobiť povýšenecky a arogantne, čo naozaj docieliť nechcete. 

 

Zaujímavé hobby

Vyplňte svoj voľný čas niečím zaujímavým. Nájdite si hobby, ktoré vás bude baviť a ktoré môžete navrhnúť aj druhým. Nikto nechce tráviť čas s niekým, kto cez voľno iba presedí pri telke.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 43x
Komentáře
Doporučujeme