Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Konečne opera pre chlapov: Hviezdna Avantasia svoje celosvetové turné odštartuje práve na Slovensku!
21/01/2019 - 19:09

Avantasia, najúspešnejšia rocková opera všetkých čias, po 3-ročnej prestávke opäť prevalcuje Európu a svet. A jej svetové turné, ako sa to zatiaľ javí, začína práve u nás, na Slovensku.

Symfonická rockovo-metalová opera Avantasia je známa svojím výborným speváckym aj muzikantským obsadením na albumoch aj na až 200-minútových koncertoch. Tie sú tvorené nielen rockovými vypaľovačkami, ale aj nádhernými baladami, ktoré rozprávajú fantastické príbehy z hlavy speváka Tobiasa Sammeta.

 

 

Avantasia je práve jeho dieťaťom, no zďaleka nie je jediným slávnym hudobníkom, ktorý ho „vychováva“. Ronnie Atkins (Pretty Maids), Jørn Lande (Jorn, ex-Masterplan), Eric Martin (Mr. Big), Geoff Tate (Operation : Mindcrime, ex-Queensryche), Michael Kiske (Helloween, Unisonic) či Bob Catley (Magnum) – týchto spevákov, ktorí majú vlastné úspešné projekty a kapely, spája práve Avantasia, na ktorej pravidelne hostujú. Aj oni sú jej súčasťou a takýto hviezdny line-up je jedným z hlavných dôvodov, pre ktoré je formát rockovo-metalovej opery čoraz populárnejší.

Tobias Sammet ešte v novembri oznámil, že po trojročnej prestávke sa Avantasia vráti na koncertné pódiá. Novému februárovému albumu s názvom Moonglow bude predchádzať koncertná megašnúra, ktorá túto nemalú skupinu interpretov zavedie do väčšiny kútov sveta. Jedným z nich je aj Slovensko, a to hneď dvakrát. Ba čo viac, nateraz sa zdá, že toto rockové šialenstvo vypukne práve u nás, presnejšie – v Prešove. Odtiaľ sa Sammet a jeho družina presunú do bratislavskej HANT arény... a následne do celého sveta!

 

 

27.3. Prešov - Tatran Handball Aréna - VSTUPENKY
28.3 - Bratislava - Hant Aréna Pasienky - VSTUPENKY

Komentované: 0x
Sdílené: 47x
Komentáře
Doporučujeme