Blindr Blog
sk cz en
Aké je to milovať fanúšika GoT...keď ani neviete „čo“ je Hodor...
08/05/2019 - 09:07

Studené vetry zo severa dujú a zima je už konečne tu. Všetci fanúšikovia "Game of Thrones", teda Hier o tróny sú prikovaní k svojim pohovkám a dychtivo čakajú každý týždeň na svoju novú dávku, pardon epizódu. No a vy si hľadáte plán B ako tráviť tieto večery... 🤭

Seriál z produkcie HBO láme rekordy v televíznej histórii. Nielen muži, ale aj ženy mu úplne prepadli. Sledovanie komplikovaných postáv, intríg a vrážd nebolo nikdy tak skvelo namixované do jedného strhujúceho seriálu. A žiaden fanúšik iného seriálu sa asi tak nebál spoilerov ako fanúšik GoT.

 

;width:100%;max-width:500px

 Zdroj: www.giphy.com

 

Tí z nás, ktorí  seriál milujú, pochopia vášnivé debaty o osude obľúbených postáv. A tí z nás, ktorí ho nesledujú, respektíve skúsili a z obrazovky na nich neprešla žiadna iskra, trpia. A nechápu prečo toľko fanfár a kriku.

 

Práve na „nefanúšikov“ sme sa rozhodli zamerať. V období pred spustením seriálu si každý nadšenec pustí všetky série od prvej až po poslednú. Len tak, pre zopakovanie a zábavu. A keď sa spustí nová séria, v miestnosti musí zostať absolútne ticho. Nefanúšik sa vtedy cíti ako „GoT vdova“, ktorá práve prišla o svojho blízkeho. Žiaden očný kontakt a verbálny prejav už vonkoncom nie.

 

    

Zdroj: www.giphy.com

 

Pozreli sme sa na sociálne siete, aby sme zistili ako sa „GoT vdovy“ naozaj cítia.

 

„Mám pocit, že môjmu mužovi niekto vymyl mozog. GoT je hlúpy seriál, ktorý so skutočnou históriou nemá nič spoločné,“ píše Eva.

 

„Rozprávka Fantaghiró za viac peňazí,“ nechápe Milan.

 

„Môj chlap celý týždeň omiela dokola „You know nothing, Jon Snow“, alebo pomenúva našich známych menami postáv zo seriálu. Sused je Hodor, čakám ktorú susedu označí za Daenerys či Aryu. Ja by som si priala mať v paneláku Khala Droga. A aj  v spálni, haha.“ Komentuje na sociálnej sieti ďalšia (pre istotu nemenovaná) nefanúšička.

 

Väčšina z tých, čo seriálu veľmi alebo vôbec nefandia sa zhodujú, že si už zvykli, že v čase keď sú nové diely vonku, prichádzajú o svojich partnerov. Debaty sa točia o seriálových postavách a udalostiach, ktoré im pripadajú malicherné až smiešne.

 

Asi nikdy sa sociálne sieti tak „nerozpálili“ na tému seriály a fanúšikovia ako práve pri GoT. Pre HBO je to samozrejme len výhra. Z televíznych fanúšikov urobili fanatikov.

 

Ak si chcete predsa len čakanie na koniec spríjemniť, máme pre vás pár tipov ako zažehnať partnerskú krízu.

 

Rada číslo 1

Za žiadnych okolností nezosmiešňujte žiadnu z postáv! Môže to byť práve ten herec, ktorému sa podarí prežiť až do konca a dostane sa na trón! Váš partner neocení, keď mu zhodíte hrdinu, ktorý sa o niečo pokúšal celých osem sérií...

 

Rada číslo 2

Ak chcete partnera zaujať, dajte mu otázky (ktoré poctivo vygúglite), na ktoré vie odpovedať len pravý GoT fanúšik.

Príklad: Ako sa volajú draci Daenerys Targaryen?

/Správna odpoveď: Viserion, Rhaegal, Drogon/

 

  ;width:100%;max-width:500px  

Zdroj: gameofthrones.wikia.com

 

Rada číslo 3

Kúpte si knihu. Fanúšikovia hovoria, že je oveľa zaujímavejšia ako seriál. Dajte tomu šancu, a možno predsa len nájdete s partnerom spoločnú reč. A možno nie. Každý ošiaľ raz skončí. Spomínate si na Dallas? 😉

 

 

 

 

 

Ilustračné foto: www.flickr.com

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.