Blindr Blog
sk cz en
Ako spoznáte, že ste natrafili na toxického človeka?
01/08/2021 - 18:37

Život nám skrížia rôzne typy ľudí. Poďme sa pozrieť na to, aké to je, keď stretnete naozaj toxického človeka.

Každý z nás sa minimálne raz za život dostane do spoločnosti niekoho, kto je pre neho toxický. Keď takýto ľudia našim životom iba “preletia”, iný sa zdržia dlhšie. Problém nastáva vtedy, ak sa z takéhoto človeka stane váš partner. 

A ako spoznať toxického človeka? Ak spozorujete väčšinu z týchto znakov, utekajte kade ľahšie. 

Manipuluje s vami

Aj napriek tomu, že niečo nechcete, často nakoniec ustúpite. Polovička s vami totiž poriadne manipuluje. Najskôr je to možno nenápadné, no časom si uvedomíte, že sa tieto situácie dejú na dennom poriadku. Manipulácia je často sprevádzaná psychickým vydieraním, po ktorom sa cítite naozaj zle. 

 

Všetko musí byť podľa neho

Vy sa prispôsobujete neustále. Na druhej strane, váš partner kompromisy robiť nevie. Ak sa náhodou nechá nahovoriť na nejaký ústupok, pripomína vám ho pri každej hádke. 

 

Extrémna žiarlivosť

 

Je žiarlivý, dokonca až majetnícky. Niektoré veci vám doslova zakazuje. Zaobaľuje to tým, že vás veľmi ľúbi a bojí sa o vás. Avšak ten jeho iracionálny “strach” prerastá do toho, že sa bez neho nikam ani nepohnete. Nemôžete sa stretávať s kamarátmi, obliekať sa ako chcete, mať svoje záujmy. 

 

Dvojitý meter

 

Vám síce zakazuje naozaj všetko, no pre neho to neplatí. Veselo sa stretáva s inými a všetko si plánuje podľa seba. 

 

Klame a zavádza

 

Už pár krát ste ho pristihli pri malom, ale aj väčšom klamstve. Snaží sa všetko detailne zakrývať, no keď to náhodou praskne, má pripravených 8 výhovoriek. Nikdy si neprizná chybu. Klamstvá sa môžu týkať úplných maličkostí, ale aj dôležitých vecí. 

 

Všetko zveličuje

 

Jeho obĺúbené slová sú “nikdy” a “vždy”, no myslí tým niekedy. Používa vety ako "Ty vždy chodíš niekam bezo mňa!" alebo "Nikdy mi s ničím doma nepomôžeš!". Takéto zveličenie je často predzvesťou veľkej hádky.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 17x
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.