Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Vekový rozdiel vo vzťahu
30/04/2020 - 16:45

Mnohí ľudia považujú vek za dôležitú vec pri hľadaní partnera. Zohráva však vek až takú dôležitú úlohu? Aké sú plusy a mínusy takéhoto vzťahu?

Väčšina partnerov s veľkým vekovým rozdielom čelia zvláštnym pohľadom okolia a predsudkom. Odborné štúdie tvrdia, že ideálny vekový rozdiel medzi partnermi je 6 rokov. Ak je váš vekový rozdiel 1-10 rokov, stále je predpoklad, že si budete rozumieť. Ale čo ak je váš partner starší o viac ako 10 rokov?

Výskumy

Podľa výskumov sa zvyšuje pravdepodobnosť rozchodu, ak máte oveľa staršieho či mladšieho partnera. Vekový rozdiel jedného roka má iba 3-percentnú šancu na rozchod, päťročný rozdiel 18-percentnú šancu a desaťročný rozdiel až 39-percentnú šancu. 

Prečo vedie veľký vekový rozidel k rozchodu?

Vnímanie mladšej partnerky

Mladšia partnerka si môže z zo staršej polovičky urobiť akúsi modlu. Keďže je starší partner pravdepodobne skúsenejší a úspešnejší, môže ho tá mladšia považovať za vzor (preto mu nebude vedieť vytknúť chyby). 

Taktiež ho môže vnímať ako "rodiča" - môže si od staršieho pýtať rady a nechávať dôležité rozhodnutia na neho, ako to dieťa necháva na rodiča.

Je možné, že si starší partner nebude rozumieť s kamarátmi mladšej partnerky, keďže si nebudú mať čo povedať. 

Vnímanie staršieho partnera

Staršiemu partnerovi často pripadajú problémy tej mladšej detinské. Môže si častejšie všímať nezrelosť svojej partnerky.

Ak je partner starší o 10, 15 či 20 rokov, je takmer nemožné, aby sa nesnažil dávať rady a posúvať svoje skúsenosti ďalej.

Starší partner sa môže pokúšať stať "lídrom" vo vzťahu. Rešpekt a autoritu budete využívať na to, aby sa vždy rozhodlo podľa neho - veď je starší a skúsenejší. Toto však môže u partnerky vyvolať pocit menejcennosti. Muž  sa možno bude musieť vzdať záľub, ktoré doteraz mal - jeho láska vyrástla v inej dobe, čiže má iné hobby.

Aký je váš názor na veľký vekový rozdiel vo vzťahu? Podeľte sa o to s nami v komentároch!

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme