Blindr Blog
sk cz en
This site uses cookies and other tracking technologies to differentiate between devices, personalize service, analytical and statistical purposes and customize content and ad serving. Some cookies can also be provided to our social media, advertising and analytics partners. If you continue to use the site, we assume it suits your current settings. You can change your settings at any time in your browser, which will significantly reduce the functionality of our site. Terms of use.
Ideálny vekový rozdiel vo vzťahu

Nájsť si vhodného partnera v dnešnom svete, môže byť poriadne náročné. Keď už si nájdete niekoho, kto vám vyhovuje, tak sa môže stať, že problémom bude vek. Vtedy treba uplatniť pravidla „Half age plus seven“, čo je v preklade polovica veku plus sedem.

Ako to teda funguje?

Ak máte radi pravidlá a radi sa nimi riadite, tak takýto výpočet správneho rozdielu veku je práve pre vás. Toto pravidlo je v zahraničí veľmi známe a je odovzdávané po generácie. Väčšinou slúžilo ako zdôvodnenie toho, že mať staršieho/mladšieho partnera je úplne v poriadku.

Napríklad je v poriadku, keď 22 ročný ide von s 18 ročnou. Keď sa ale stretáva 38 ročný, s 23 ročnou, tak to už v poriadku nie je. AK by ale dotyčná mala 26 rokov, už by to podľa tohto pravidla, v poriadku bolo. Čím ste starší, tým vyšší vekový rozdiel je prípustnejší. Takže napríklad 80 ročný, sa môže stretávať so ženou, ktorá má najmenej 47 rokov.

A ako to je naozaj?

Takýto výpočet veku funguje najmä teoreticky. V praxi si ženy hľadajú mužov v približne rovnakom veku, plus- mínus pár rokov. Muži si hľadajú partnerky väčšinou vo veku okolo 20 rokov. Čím je muž starší, tým mladšiu ženu si hľadá.

Pravdepodobne najvhodnejšie je, keď muži aj ženy preferujú malý vekový rozdiel. Ak ste približne v rovnakom veku, tak si napríklad viete spievať rovnaké znelky z detských seriálov, máte rovnako veľa energie, alebo si napríklad chcete v rovnakom veku založiť rodinu.

Keď si ale napríklad 40 ročný nájde 20 ročnú, asi ťažko budú spolu spievať rovnaké piesne z detstva, určite spolu nebudú každý piatok a sobotu chodiť na diskotéky, alebo nebudú v rovnakom čase rozmýšľať o rodine. Aj keď v tomto prípade vyššie spomínané pravidlo neplatí, samozrejme vyjsť to môže.

Kedy sa obávať rozdielneho veku?       

V každom prípade vám to však môže vyjsť s partnerom úplne odlišného veku. Každý človek je inak vyspelý a ako sa vraví, vek je len číslo.

Keď ale zistíte, že máte na život rozdielne názory, že chcete dosiahnuť v živote niečo úplne iné, okruh vašich priateľov sa výrazne znížil, stále sa hádate a všetko vám zrazu na tom druhom vadí, vtedy sa treba mať na pozore.

FIND OUT WHAT'S UNDER THE MASK...
As they say, do not judge the book by the cover. Reveal what is really important. Reveal the character! Meet people, new friends and love, first even without seeing each other's face. Blindr is a social and dating network with a unique opportunity to meet via online blind date.
I want to try it out
Comments: 0x
Shared: 0x
RECCOMENDED
Comments
RECCOMENDED