Blindr Blog
sk cz en
This site uses cookies and other tracking technologies to differentiate between devices, personalize service, analytical and statistical purposes and customize content and ad serving. Some cookies can also be provided to our social media, advertising and analytics partners. If you continue to use the site, we assume it suits your current settings. You can change your settings at any time in your browser, which will significantly reduce the functionality of our site. Terms of use.
Konečne opera pre chlapov: Hviezdna Avantasia svoje celosvetové turné odštartuje práve na Slovensku!

Avantasia, najúspešnejšia rocková opera všetkých čias, po 3-ročnej prestávke opäť prevalcuje Európu a svet. A jej svetové turné, ako sa to zatiaľ javí, začína práve u nás, na Slovensku.

Symfonická rockovo-metalová opera Avantasia je známa svojím výborným speváckym aj muzikantským obsadením na albumoch aj na až 200-minútových koncertoch. Tie sú tvorené nielen rockovými vypaľovačkami, ale aj nádhernými baladami, ktoré rozprávajú fantastické príbehy z hlavy speváka Tobiasa Sammeta.

 

 

Avantasia je práve jeho dieťaťom, no zďaleka nie je jediným slávnym hudobníkom, ktorý ho „vychováva“. Ronnie Atkins (Pretty Maids), Jørn Lande (Jorn, ex-Masterplan), Eric Martin (Mr. Big), Geoff Tate (Operation : Mindcrime, ex-Queensryche), Michael Kiske (Helloween, Unisonic) či Bob Catley (Magnum) – týchto spevákov, ktorí majú vlastné úspešné projekty a kapely, spája práve Avantasia, na ktorej pravidelne hostujú. Aj oni sú jej súčasťou a takýto hviezdny line-up je jedným z hlavných dôvodov, pre ktoré je formát rockovo-metalovej opery čoraz populárnejší.

Tobias Sammet ešte v novembri oznámil, že po trojročnej prestávke sa Avantasia vráti na koncertné pódiá. Novému februárovému albumu s názvom Moonglow bude predchádzať koncertná megašnúra, ktorá túto nemalú skupinu interpretov zavedie do väčšiny kútov sveta. Jedným z nich je aj Slovensko, a to hneď dvakrát. Ba čo viac, nateraz sa zdá, že toto rockové šialenstvo vypukne práve u nás, presnejšie – v Prešove. Odtiaľ sa Sammet a jeho družina presunú do bratislavskej HANT arény... a následne do celého sveta!

 

 

27.3. Prešov - Tatran Handball Aréna - VSTUPENKY
28.3 - Bratislava - Hant Aréna Pasienky - VSTUPENKY

Comments: 0x
Shared: 48x
RECCOMENDED
Comments
RECCOMENDED