Blindr Blog
sk cz en
5 znakov, že nie ste pripravení na vzťah
28/10/2017 - 12:15

Poznáte to. Nie každý vzťah má vždy šťastný koniec a veľa vzťahov končí rozchodom. Niekedy rozchod ozaj bolí a dlho nás to trápi. Ale kedy zistíme, že je správny čas nájsť si niekoho iného?
Pri hľadaní nového vzťahu tiež treba dodržiavať nejaké tie nepísané pravidlá. No úplne na začiatku je otázka, či ste vôbec pripravení začať randiť. Pokiaľ sa nájdete v niektorom z nasledujúcich 5 bodov, tak ešte nie ste pripravení.
 
1.    Chcete randiť len s cieľom "ukázať sa" pred vašim ex.
Pokiaľ je toto váš hlavný dôvod, tak pre randenie ešte nie ste pripravení. Nie je to len strata času ale privodíte si aj trochu povestnej (zlej) karmy. Vo vzťahu majú byť len dvaja. Vy a vaša nová známosť. Ex sem nepatrí. Ak je vašim hlavným dôvodom spôsobiť vášmu ex pocity smútku, hnevu, žiarlivosti, bolesti a podobne, tak ste ešte stále "pod vplyvom" vášho ex.
 
2.    Váš rozchod je vašou najobľúbenejšou témou rozhovoru.
To, že chcete hovoriť o svojom rozvode po celý čas je jasným znamením, že stále máte veľa práce so zabúdaním. Keď ste naozaj pripravení znovu randiť, nebudete sa snažiť spomínať rozchod. Akonáhle sa dostanete do bodu, že ste pripravení randiť tak sa vyhnite zbytočným rozhovorom o vašom rozchode a vašom ex. Je čas, kedy príde aj na túto tému, no minimálne prvé tri rande na to niesú vhodné.
 
3.     Stále porovnávate svoju novú známosť s vaším ex.
Váš ex nebol zrovna vysoký a preto si teraz vyberáte len tých vyšších. Váš ex nemal vysokú školu a preto si teraz hľadáte len absolventov VŠ. Je v poriadku poučiť sa z minulosti, ale odmietanie ľudí s rovnakou farbou vlasov, očí alebo s rovnakým účesom ako mal aj váš ex vypovedá o vašej emocionálnej nerovnováhe. Pokiaľ je to tak, tak váš názor môže byť ovplyvnený vašimi negatívnymi pocitmi o vašom ex a tým pádom môžete podvedome robiť zlé rozhodnutia.
 
4.     Ste stále smutní alebo sklamaní z rozchodu.
Zdravý vzťah si vyžaduje dvoch zdravých ľudí. Ak ste stále vo všeobecnosti smutí alebo sklamaní, tak ešte stále nefungujete na 100%. Predtým, než začnete s novým vzťahom, musíte tieto emócie "skrotiť". Nehovorím, že sa musíte dostať k bodu, kedy sa vám páči váš bývalý. To sa môže alebo nemusí stať. Ani nehovorím, že sa musíte dostať až k bodu, kedy sa na nich nikdy ani nepomyslíte - pretože sa to nikdy nestane. Ale musíte sa dostať do bodu, kedy váš rozchod neovplyvňuje vaše pocity a úsudok.
 
5.     Po celú dobu komunikujete s vašim ex.
Pokiaľ komunikujete ako kamaráti a je to z oboch strán rovnaké, tak je to v poriadku. Pokiaľ ale komunikujete s vašim ex len s cieľom nestratiť ho navždy, tak opäť nie ste pripravení na nový vzťah, pretože ste stále emočne spätí s ex. Namiesto toho by ste sa mali pokúsiť vaše emócie vkladať do niekoho nového a sústrediť sa na nový vzťah.
 
 
 
Zdroj: www.truedateloves.com
POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.