Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
6 pravidiel efektívnej hádky
19/01/2020 - 10:16

Často sa hovorí, že ak sa s partnerom hádate viac ako 20% času, ktorý strávite spoločne, váš vzťah je určený na zánik. No ak sa naučíte dobre hádať, môže takáto hádka vášmu vzťahu prospieť.

Hádke sa nevyhne ani ten dokonalý pár, ktorý ste včera videli na káve. Nedorozumenia sú prirodzenou súčasťou partnerstva. Každý máme inú povahu a práve hádka slúži na to, aby sme si pripomenuli túto odlišnosť. Mali by sme pri nej vnímať a rešpektovať pocity toho druhého. Niektorí si však ešte neosvojili umenie efektívnej hádky. Takýto ľudia používajú hádky ako prostriedok potvrdenia si dominancie a zvýšenie ega. Ako sa teda správne hádať?

1. pravidlo: Čo musíte rešpektovať?

- nepoužívať vulgarizmy či nejaké nadávky

- nevracať sa do minulosti

- neurážať ľudí, ktorých má partner rád

- nedávať rany pod pás

- nevyhrážať sa rozchodom či nebodaj samovraždou

- nespochybňovať inteligenciu partnera

2. pravidlo: Spoznajte samých seba

Ak chcete posunúť partnerstvo dopredu, musíte najskôr spoznať samých seba. Vzťah sa sám nezdokonalí a potreba na ňom pracovať. Hádky vám môžu dať podnet k tomu, aby ste začali spoznať samých seba, a to, ako reagujete na jednotlivé situácie.

Taktiež si treba uvedomiť, že na hneve nie je nič zlé. Hnev neznamená to, že je koniec vášho vzťahu. Znamená to, že si potrebujete niečo vyjasniť. 

3. pravidlo: Hľadajte príčiny

Tento krok je obzvlášť dôležitý. Veľa vzťahov sa rozpadlo len kvôli tomu, že partner alebo partnerka nevedeli presné príčiny nejakého činu. Na začiatku hádky si vyjasnite, prečo sa vlastne hneváte. Niekedy je hnev iba obalená frustrácia z toho, že ste nenašli to, čo ste očakávali.

4. pravidlo: Parafrázujte

Jedna z najúčinnejších metód je parafrázovanie. Hádka sa totiž často zvrtne na osočovanie a partneri sa vôbec nepočúvajú. Každý vedie vlastný monológ. Parafrázovanie spočíva v tom, že jeden z partnerov opíše situáciu zo svojej strany, ako čo vníma a cíti – a to bez prerušovania. Keď skončí, druhý partner porozpráva situáciu jeho pohľadom. Partnerov to naučí vidieť situáciu očami toho druhého.

5. pravidlo: Nie ste súperi!

Toto je vec, ktorú si musíte uvedomiť. Vo vzťahu nemôže byť jeden víťaz a druhý porazený. Buď ste obaja prehrali alebo vyhrali. Preto sa nesnažte vášho súpera zničiť – vášmu vzťahu to uškodí ešte viac.

6. pravidlo: Ospravedlňte sa

Tak jednoduché a pre niektorých tak zložité. Povedať tie slová, ktoré dokazujú, že si vzťah vážime viac, než naše ego, môže byť náročné. No uznať si chybu je najväčšou cestou k úspechu.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme