Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
6 znakov, ktorými odhalíš narcisa
22/05/2019 - 08:47

Skutočné priateľstvo je o dávaní a prijímaní: Vy sa kamarátovi sťažujete na pasívne agresívne e-maily, ktoré dostávate od šéfa cez víkendy, a on sa vám posťažuje o jeho poslednom nepodarenom rande. Táto citlivá rovnováha má však úplne inú dynamiku, ak sa priatelíte s narcisom. V takom prípade sú rozhovory jednostranné, na konci vašich stretnutí sa cítite vyčerpaní a vaše potreby sa vyrozprávať zo svojho dňa ostávajú nenaplnené.

Samozrejme, nie každý kamarát, ktorý je tak trochu buchnutý „sám do seba“, má narcistickú poruchu osobnosti (NPO). Pri narcistickej poruche osobnosti ide o extrémny variant, pri ktorom majú ľudia neobjektívny náhľad na seba a podstatu svojich problémov. Väčšinou za všetko vinia svoje okolie. Na kritiku od druhých či nepotvrdenie svojej vlastnej výnimočnosti reagujú často veľmi odmietavo, konfrontačne a agresívne, či dokonca depresívne. 

 

Ak má váš kamarát narcistické rysy, spoznáte to podľa toho, že jeho verbálne prejavy začnú negatívne ovplyvňovať váš život. V tom prípade prehodnoťte svoje priateľstvo alebo aspoň znížte frekvenciu stretnutí pri pive.

 

 narcis 

Zdroj: www.pixabay.com 

 

Tu je 6 znakov, podľa ktorých môžeš odhaliť narcisa:

 

 

1. Keď ste sa v minulosti stretávali, bola s ním zábava.Teraz odchádzate zo stretnutia či telefonátu  s ním vyčerpaný.

 

2. Narcis vie ako by si mal žiť svoj život, ale neopováž sa radiť mu čo zmeniť v tom jeho! Vidia len svoju perspektívu, žiaden náznak sebareflexie u nich nehľadaj.

 

  

Zdroj: www.giphy.com

 

3. Ak urobia láskavosť druhému či nebodaj svetu, cítia sa všemohúci a neprekonateľní. Stačí, že zdieľajú status o separovaní odpadu a aj z tohto gesta si vybudujú PR hlavného aktivistu v boji s plastovým odpadom. Zn. My sme les!

 

4. Nie sú úplne „happy“ ak sa niekomu v ich okolí darí. Celkom radi si vypočujú nejaké klebety na vašich spoločných známych. Ideálne odkláňajú pozornosť od ich nešťastných životov na všetkých v okolí, vlastnú rodinu nevynímajúc.

 

5. Ak im radíte, majú pocit, že na nich mierite F-16kami (a v zálohe máte ešte zopár gripenov). Skrátka ak sa jedná o kritiku, narcis ju rád rozdáva, no veľmi nerád prijíma.  

 

6. Keďže ste dobrými priateľmi už nejaký ten rok, váš kamoš narcis pozná dobre vaše silné aj slabé stránky. Aby vás udržal blízko pri sebe, z času na čas vám „podhodí“ nejaký kompliment, alebo si vás vypočuje. No 90 % spoločne stráveného času bude z jeho sveta, nie vášho.

 

  

Zdroj: www.giphy.com

 

Ak nie je váš kamoš schopný empatickej reakcie, zamyslite sa, koľko vám vaše priateľstvo v skutočností dáva a koľko naopak berie. Žiaden vzťah, či už partnerský, kamarátsky, no ani rodičovský nebude nikdy plne funkčný, ak pomer dávania a brania nie je v rovnováhe.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme