Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Existuje dokonalý vzťah?
08/12/2017 - 18:10

Túto otázku si kladie kopa ľudí a odpovede sú rôzne. Ako to teda naozaj je?

Možno aj vy ste si všimli, že v dnešnej dobe každý túži po dokonalom vzťahu. Ideálny partnerský vzťah je cieľom, za ktorým bežia mnohé páry a keď zistia, že sa zmýlili, pomerne rýchlo zatvárajú jedny dvere a otvárajú hneď nové. Je táto honba za dokonalosťou vôbec zdravá a prirodzená, alebo je len dôsledkom neochoty na vzťahu ďalej a opakovane pracovať?

Psychologička Zdenka Némethová z manželskej poradne vysvetľuje, že „ľudia dnes majú skutočne tendenciu uniknúť od všetkého, čo je nepríjemné. A to platí aj pre vzťah. Fakt, že sa v partnerstve vyskytli problémy však nemusí znamenať, že je odsúdený k zániku. Mnoho ľudí je dnes na slovo „ideálny“ alergický. Môžeme si však položiť otázku prečo. Je dôvodom fakt, že on sám svoj vzťah za taký nepovažuje, alebo si podvedome uvedomuje, že by aj mohol byť, ale musel by preň niečo urobiť?“

Je dôležité si uvedomiť, že ideálny vzťah neznamená, že ide o niečo nemenné. Vzťah je ako živá bytosť, neustále sa vyvíja a posúva. „Z môjho ponímania je ideálom situácia, keď si uvedomujeme svoje i partnerove potreby a aj keď ide o rozdielne, či opačné očakávania, dokážeme ich spoločne napĺňať.“ Pokiaľ ste doteraz považovali za dokonalú harmóniu totožnosť názorovú, záujmovú, či citovú, odhoďte svoj predsudok za hlavu.

Dvaja ľudia nikdy nebudú rovnakí, nestane sa z nich identická bytosť, a tak na rozdielne pohľady a potreby skrátka treba byť pripravený. Vzájomný rešpekt, pochopenie a láska. To oni sú cestou k skutočnému šťastiu v partnerstve. „Aj keď sme rozdielni, v niečom možno aj protikladní, môžeme vytvoriť dokonalý celok. Ale ani tento celok sa nedá vnímať ako obrázok na stene.

Harmónia nie je niečo statické, ale vyvíjajúce sa. Zmenám a posunom by sme sa mali prispôsobiť, aby sme neboli prekvapení, ak nám na dvere zaklope kríza. Lebo aj kríza je len dôsledok toho, že jeden z nás sa zmenil, možno posunul vpred. A vtedy je vhodné vykročiť z dobre známej komfortnej, či až rutinnej cesty a hľadať a nachádzať nové spôsoby a cesty k nášmu šťastiu.“

Psychologička Zdenka Némethová nám však predsa len prezradila, čo spája šťastné vzťahy. Je to akýsi neopísateľný pocit, že sme v tom spolu. Problémy, ktoré prichádzajú, nie sú len na ramenách jedného, ale stávajú sa dôležitými pre oboch. Vzájomný súzvuk pritom neodzrkadľuje identickosť pováh, či záujmov, ale skôr pocit, že tvoríte spoločnú jednotku, puto.

 

Zdroj: www.aktuality.sk

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme