Blindr Blog
sk cz en
Mýty o láske, na ktoré zabudnite!
09/12/2017 - 16:08

Ľudia nahovoria veľa rôznych zaručených právd, ale keby sme sa všetkých držali, nikdy by sme neboli šťastní a nič by sme nedosiahli. Mnohé mýty, ktorým netreba veriť sa týkajú aj lásky a dlhodobého vzťahu. Týchto „zaručených“ právd sa rozhodne nedržte:
1.      Láska zdolá všetko
Je pravda, že ak sa majú dvoja skutočne radi ľahšie prekonajú problémy a nástrahy života, ale je absurdné očakávať, že vďaka láske zdoláte všetko.
Presvedčenie, že stačí láska a všetko pôjde ako po masle je nielen klamlivé, ale aj nebezpečné, pretože partnerov uvádza do pasivity, s ktorou už vôbec nič nedosiahnu.
Naopak, ľudia ktorí majú dlhodobý vzťah vedia, že láska nestačí, že je to každodenná práca s množstvom tolerancie, niekedy i sebazaprenia.
 
 
2.      Všetko, čo potrebujete, je láska
„ALL you need is love“ znie síce dobre v pesničke, ale ak by sme to v realite takto ponímali, asi by sme nikam neprišli. Okrem toho, že určite potrebujete jedlo, pitie, prístrešok, kyslík, potrebujete aj pocit osobného naplnenia mimo romantického vzťahu.
Či už je to kariéra alebo koníček, v ktorom vynikáte a ktorý vás robí šťastnými, samotná láska nestačí. Sme veľmi zložitými bytosťami na to, aby nám stačila jedna vec.
 
 
3.      Pravá láska je bezpodmienečná
Tiež to znie nádherne, ale predsa len sme s partnerom aj preto, že od neho niečo očakávame. Skutočná láska je, naopak, určite niečím podmienená – súvisí so správnym načasovaním, kariérou, zdravím, túžbami a ovplyvňujú ju aj náhle zmeny, ktoré sa vo vašom živote udejú.
 
 
4.      Ak je to ten pravý, hneď to spoznáte
Nikto nemá na čele napísané, že je ten pravý, a teda nie je pravdou, že to musíte už hneď v prvý deň vedieť. Práve naopak. Obaja sa o sebe dozvedáte viac a viac postupným zbližovaním sa.
Áno, sú páry, ktoré sa ihneď do seba zamilujú a im to dlho vydrží, ale tie sú skôr výnimkou. Ak by ste hneď pri prvom stretnutí zrušili každého potenciálneho partnera, z ktorého sa vám neroztriasli kolená, dlhodobého partnera nájdete len ťažko.
 
 
5.      Ľudia sa nemenia
Ďalšia absurdita. Všetci sa meníme. Ovplyvňujú nás naše zážitky, skúsenosti, poznatky. Vďaka zmenám môže byť váš vzťah pevnejšie, ale aj naopak, môže skončiť. Pri dlhodobom vzťahu je dôležité, aby partneri našli cestu a spôsob, ako sa vyvíjať spoločne. Inak je veľmi pravdepodobné, že vzťah skončí.
 
 
6.      Musíte zabudnúť na kamarátov
Nemusíte. Milovať niekoho neznamená, že na všetkých ostatných ľudí, ktorí hrali vo vašom živote dôležitú úlohu zabudnete. Nikdy nie je dobré spoliehať sa len na jedného človeka, i keď je to váš partner, či manžel. Nezahadzujte ostatných ľudí, ktorí pri vás stáli, kamarátky a rodinu.
 
 
7.      S tou správnou osobou bude všetko jednoduché
Ani toto nie je pravda. Vzťah nikdy nie je jednoduchou záležitosťou. Úvodne zaslepenie zamilovanosťou po čase prejde a nastanú aj problémy. Ak tie dokážete spolu riešiť, posilní to váš vzťah.
 
 
 
Zdroj: www.theguardian.com
POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.