Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Prežite rozchod v pohode a bez hnevu
15/03/2019 - 10:00

Nie je nič lepšie, ako byť zamilovaný. Tieto chvíle sú krásne, plné nezabudnuteľných chvíľ a nežných okamžikov. Nie všetko však trvá večne. Ako sa zmieriť s tým, keď vzťah z nejakých príčin zrazu skončí. Všetko sa dá zvládnuť, aj keď niekedy to môže byť ťažšie.

Koniec vzťahu

Vzťah môže skončiť z rôznych príčin. Čím ťažšie sú tieto príčiny, tým ťažší väčšinou býva aj rozchod.

Keď vás váš partner podvedie, okradne, alebo vám nebodaj fyzicky, alebo psychicky ubližuje, tak sa zmieriť s koncom vzťahu, môže byť náročné. Je to preto, že možno toho druhého stále milujete, ale žiaľ kvôli spomínaným okolnostiam, nejde ďalej pokračovať vo vzťahu.

Ak postupom času zistíte, že si proste spolu nesedíte, nemáte rovnaké záujmy, máte iné ciele do budúcnosti, alebo iné názory na rôzne oblasti, vtedy je rozchod väčšinou ľahší. Ak si dosť skoro uvedomíte, že vás vzťah nemá zmysel, tak vám ani tak nebude za takýmto vzťahom ľúto, keďže viete, že by to nikam neviedlo.

Čím jednoduchšie sú dôvody na rozchod, tým ľahší rozchod býva.

Prvých pár chvíľ

Či už dôvody na rozchod boli ľahšie, alebo ťažšie, vždy nastanú pocity ľútosti, smútku, alebo hnevu. Na tieto pocity máte právo, či už bol rozchod zložitý, alebo jednoduchý. Každý rozchod má svoje fázy, ktoré netreba preskakovať.

1. Fáza- Šok

Ak rozchod nečakáte, pravdepodobne nastane v prvotnej chvíli šok. Kladiete si otázky, prečo sa to stalo a aké boli dôvody na tento rozchod. Ak rozchod čakáte, asi vás to až tak neprekvapí.

2. Fáza- Popieranie

Po šoku začne popieranie. Budete si vravieť, že vzťah má ešte zmysel, že to skúsite ešte ďalej a že rozchod vlastne nie je potrebný. Vtedy sa treba zamyslieť, čo ozaj chcete, lebo niekedy má zmysel pokračovať ďalej.2

3. Fáza- Hnev a zlosť

Keď teda zhodnotíte, že vzťah zmysel nemá, môže nastať hnev. Vtedy sa budete hnevať na to, že ste vôbec takýto vzťah začínali a že ste si niekoho takého vôbec pripustili k sebe.

4. Fáza- Depresia

Stavy depresie majú väčšinou ženy, ale nie je vylúčená ani u mužov. Vtedy máte pocit, že nič nemá zmysel a že si pravého partnera už nikdy nenájdete.

5. Fáza- Zmierenie

Zmierenie sa s tým, že vzťah už jednoducho nie je a nebude, je to najlepšie, čo sa vám môže stať. Vtedy ste pripravený posunúť sa ďalej.

Každá táto fáza má zmysel a je dobré, keď si čím skôr uvedomíte, že treba ísť ďalej a nič nie je stratené.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 15x
Komentáře
Doporučujeme