Blindr Blog
sk cz en
Reč tela na prvom rande: Prečo je dôležitá a ako ju čítať?
24/09/2023 - 11:52

Prečô je reč tela dôležitá na prvom rande a ako ju správne čítať?

Prvý dojem je často ten, ktorý nám zostane najdlhšie v pamäti. Pri prvých stretnutiach sa obvykle snažíme ukázať svoju najlepšiu stránku, no reč tela môže prezradiť viac, než si myslíme. Preto je dôležité venovať pozornosť tomu, ako komunikujeme nielen slovami, ale aj svojím telom.

 

Očný kontakt

Očný kontakt o nás vie veľmi veľa prezradiť. Dôležité je nielen to, či sa do očí pozeráme, ale aj ako sa do nich pozeráme. Ak váš partner drží stabilný očný kontakt, znamená to, že má o vás záujem. Pokiaľ sa však vyhýba očnému kontaktu alebo často krúti očami, môže to byť znak nezáujmu alebo nervozity.

 

Gestá a pohyby

Gestá a pohyby rúk a tela môžu prezrádzať veľa o našich pocitoch a postojoch. Napríklad, skrížené ruky môžu naznačovať obranný postoj alebo neistotu, zatiaľ, čo otvorené gestá ukazujú na náklonnosť a prístupnosť. Keď sa niekto dotýka svojich vlasov alebo tváre, môže to byť znak nervozity.

 

Postoj tela

Postoj tela hovorí o tom, ako sa cítime vo svojej koži. Stačí si všimnúť, či váš partner sedí vzpriamene a sebavedomo, alebo či sa skláňa dopredu a snaží sa schovať. V prvom prípade ukazuje to, že si dôveruje, v druhom neistotu.

 

Dotyky

Fyzický kontakt môže byť veľmi silným spôsobom komunikácie. Ak váš partner sa vám počas rozhovoru neustále dotýka alebo hladká, je to dobrým znakom záujmu. Nezabúdajte však na to, že je dôležité rešpektovať osobné Hranice, ktoré mate nastavené. V opačnom prípade môžu byť dotyky nepríjemné.

 

Výraz tváre

Výraz tváre sú často najvýraznejším spôsobom, ako vyjadriť svoje emócie. Záujem, úsmev, smútok alebo nervozita sa na tvári okamžite ukážu.

 

Rýchlosť reči a hlasitosť konverzácie

Rýchlosť reči a hlasitosť môžu naznačovať vašu úroveň pohodlia. Rýchla reč môže byť znakom nervozity, zatiaľ čo pomalšia reč môže ukazovať sebavedomie. Dôležité je nájsť správnu rovnováhu a komunikovať prirodzene.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 8x
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.