Blindr Blog
sk cz en
7 alarmujúcich znamení, že ste v jednostrannom vzťahu
28/09/2020 - 16:40

Ako zistiť, že váš vzťah nie je obojstranný?

Niekedy majú ľudia tendenciu ísť do vzťahu aj so sebeckým človekom, pretože silou-mocou chcú byť zadaní. Psychológovia však varujú, že jednostranný vzťah nie je dobrý pre psychické a ani pre fyzické zdravie. Pokiaľ sa v takomto vzťahu nachádzate, mali by ste prehodnotiť, či vám to za to stojí.

1. Všetko riadite vy

Pokiaľ vašej polovičke nenapíšete alebo nezavoláte vy, ste aj týždeň bez kontaktu. Okrem toho plánujete každé rande a stresujete sa z toho, ako toho druhého zabavíte - akoby nestačilo, že ste spolu. 

2. Príde vám, že sa veľmi nepoznáte

Po ťažkom dni v práci sa vám nikdy neotvorili a o svojej minulosti či detstve vám nikdy nehovorili. Vaše rozhovory vyzerajú ako rozhovor s niekým, koho ste práve stretli. Jednoducho nepoznáte charakter toho druhého.

3. Bojíte sa byť sami sebou

Často máte pocit, že sa o vaše pocity nemôžete podeliť s partnerom. Necítite sa pohodlne, keď ste pri nich smutný alebo zraniteľný, lebo sa bojíte ich reakcie. Pokiaľ ale s vami nebudú aj v ťažkých chvíľach, nemá to cenu.

4. Dávate jeho/jej potreby nad svoje

Keď ste spolu, robíte iba to, čo chce vaša polovička. On vyberá filmy, reštaurácie a vlastne všetko. Postupom času si však začnete osvojovať ich osobnosť a budete si hovoriť, že všetko čo chcú je v pohode.

5.  Nikdy sa vám nič nevráti naspäť

Je jedno koľko lásky dávate, človek na druhej strane vám to nikdy nevráti naspäť. Podporujete, snažíte sa, počúvate... No keď potrebujete pomoc vy, nedočkáte sa jej.

6. Bojíte sa ukončiť vzťah

Hlboko vnútri viete, že tento vzťah pre vás nie je prospešný, ale nechcete sa so svojím partnerom rozísť, pretože ste mu venovali toľko času a úsilia. Neberte to ako stratený čas, berte to ako čas, za ktorý ste sa naučili mnoho nových vecí. Nabudúce vďaka tomu nájdete presne to, vďaka čomu budete šťastný. Rešpektujte svoje minulé ja iba tým, že oslobodíte svoje budúce ja.

7. Nechce vás zoznámiť so svojou rodinou

Aj napriek tomu, že on/ona už pozná všetkých bratrancov, sestrenice či kamošov z vašej strany, vy o rodine a priateľoch svojej polovičky veľa neviete. Keď príde na zoznamovanie, vždy má nejakú výhovorku.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.