Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Bozkávate sa často? Dobre robíte!
03/11/2020 - 09:59

Patrí bozkávanie medzi vaše obľúbené činnosti? Prečítajte si o jeho výhodách, kvôli ktorým ho budete chcieť praktizovať ešte častejšie.

Úprimne, asi nepoznáme človeka, ktorý by nemal rád bozky. Táto veľmi príjemná činnosť je obľúbenou časťou každého rande. Bozkávanie však nie je iba prejav lásky a náklonnosti. Má množstvo zdravotných výhod, kvôli ktorým by ste ho mali praktizovať tak často, ako to len ide. Poďme sa na ne pozrieť.

1. Zlepšuje náladu

Bozkávanie je účinný liek na akýkoľvek smútok alebo depresiu. Uvoľňuje hormóny šťastia a zaručí, že sa budete opäť cítiť skvele a príjemne. 

2. Pomáha zhodiť kilá

Bozkami sa môžete dopracovať k peknej postave. Každou polhodinou intenzívnejšieho bozkávania spálite približne 150 kcal, čo je porovnateľné s niektorými športovými aktivitami, ako napríklad ľahší beh. 

3. Uvoľňuje stres

Poznáte tie dni, kedy už máte všetkého naozaj nad hlavu? Valia sa na vás domáce povinnosti, škola, práca. Bozkávanie pomáha prekonať stresové situácie, s ktorými si potom poradíte lepšie. 

4. Redukuje vrásky

Mnohých z nás ešte vrásky netrápia, no je dopré vyskúšať nejakú tu prevenciu. Bozkávaním zlepšíte cirkuláciu krvi a generujete kolagén, vďaka čomu si možno o pár rokov poďakujete. 

5. Cvičenie tvárových svalov

Pri bozkávaní zapájate približne 30 tvárových svalov. Túto činosť by sme teda mohli pokojne označiť ako fitko pre vašu tvár. 

Tak na čo ešte čakáte? :)

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme