Blindr Blog
sk cz en
Platenie na prvom rande: Ako sa rozdeliť?
18/10/2022 - 15:16

Chystáte sa na prvé rande do reštaurácie či baru a nie ste si istý, ako si poradiť s platením? Prečítajte si, kto a za akých okolností by mal prvé rande “zacvakať”.

Rande v podniku, rešturácii alebo kine je naozaj skvelý nápad. Posedíte si nad dobrým jedlom, pitím, prípadne filmom, a vytvoríte si prvé spoločné zážitky. Problém však môže nastať vtedy, keď príde na platenie. Musí muž platiť vždy na prvom rande? Je okay si rozdeliť účet? A čo v tom prípade, ak druhá polovička zaplatiť nechce? Prečítajte si, ako sa vysporiadať s výdavkami. 

 

Je pravidlo, že na prvom rande platí vždy muž? 

 

Väčšina ľudí si myslí, že na prvom rande by mal platiť vždy muž. To však nie je úplne pravda. Pokiaľ chce chlap zaplatiť - okay. Avšak čo v takom prípade, že je rande nepodarené alebo má jednoducho pocit, že s dotyčnou je to iba strata času? Ak sa niečo také stane, nebojte sa povedať nie a ženu požiadať, aby si svoju polovicu zaplatila. Predsa len, ani ona nemôže očakávať, že budete zvesela financovať všetko, na čo si zmyslí. 

 

Slušne ju požiadajte, aby si svoj učasť zaplatila alebo sa dohodnite na tom, že pôjdete na polovicu, a to nezávisle od toho, kto koľko zjedol a vypil. 

 

Ak sa však rande podarí a vy vidíte v slečne a stretávaní potenciál, nehanbite sa zaplatiť. Povedzte, že tentokrát je účet na vás a nabudúce môže zaplatiť ona. 

 

A čo keď žena zaplatiť nechce?


Navrhnete vášmu rande, že si chcete účet rozdeliť a ona povie nie? Aj tento prípad sa vám môže stať. Ak sa vám niečo také stane, nebuďte útočný a nevysmievajte sa. Namiesto toho jej rozumne vysvetlite, že je fér, aby si každý zaplatil svoje jedlo, prípadne aby ste si váš účet rozdelili na polovicu. 

 

Nechať ženu platiť? 

 

Vaša partnerka trvá na tom, že bude platiť? Slušne poďakujte a nechajte sa pozvať. Netlačte na ňu a neprehovárajte ju. Berte to ako kompliment - žena by pravdepodobne neplatila za niekoho, s kým sa necítila príjemne. 

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Komentáře
Doporučujeme

Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé informace mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek.