Blindr Blog
sk cz en
Tato stránka využívá cookies a jiné technologie sledování na rozlišení jednotlivých zařízení, na individuální nastavení služeb, analytické a statistické účely a pro přizpůsobení zobrazení obsahu a reklam. Některé cookies mohou být poskytnuty i našim partnerům v oblasti sociálních médií, inzerce a analýzy. Pokud budeš pokračovat v používání stránky, předpokládáme, že ti vyhovuje aktuální nastavení. Nastavení si můžeš kdykoliv změnit ve svém prohlížeči, čímž však výrazně omezíš funkčnost našich stránek. Podmínky používání.
Proste byť šťastný. Ostatné príde samo.
17/12/2018 - 11:36 | Přečteno: 296x | Komentované: 0x

Romantické komédie by mali byť na predpis. Pozorne ordinované, aby "pacient" vo svojej anamnéze podložil potrebu zhliadnutia takéhoto plodu kinematografie schopnosťou rozlíšiť fikciu od reality.

Romantické komédie by mali byť na predpis. Pozorne ordinované, aby "pacient" vo svojej anamnéze podložil potrebu zhliadnutia takéhoto plodu kinematografie schopnosťou rozlíšiť fikciu od reality. V opačnom prípade nám tu vznikajú zhluky frustrovaných jedincov, ktorí veria, že vo vzťahu je to vždy ružové, veselé a plné radostného smiechu. Beda Ti potom, milý partner/partnerka, ak nespĺňaš štandardy bezchybnej polovičky.

A teraz si predstavte, že práve vy ste oná polovička v spodnej časti tabuľky hodnotenia. Nepríjemné, že? A to nemusíte byť ani v partnerskom vzťahu, jednoducho sa dostanete do kohosi hodnotenia. Stáva sa to častejšie, ako by sa mohlo zdať. Všetci súdime a sme súdení, tohto zlozvyku sa ťažko zbavuje. Ako z kola von?

Hovorím tomu "dômyselné umenie mať u prd**e". Niekto o tom už dokonca napísal knihu. Nie, neznamená to anarchiu, bezprávie, bordel, hluk a bezohľadnosť. Znamená to byť šťastný len tak. Pre seba. So sebou. V sebe. Vo vzťahu je totiž dôležité nie to, či je partner/ka perfektný/á, ale schopnosť vyrovnať sa aj s nedostatkami a vyhodnotiť, či s nimi dokážem, alebo nedokážem žiť.

Ako teda na "zmenu", keď už nejakú chcem uskutočniť? Relatívne ľahko. Vôbec sa netreba meniť. Aj tak sa to nedá. V "zmením sa" a potom budem šťastný nefunguje už len pre tú emocionálnu nálož, ktorú touto formulkou na seba naložíme a podvedomý tlak dôsledkov zlyhania, keď sa nám to nepodarí. Jeden správny spôsob však je. Ak sa chcem posunúť v niečom, čo sa mi doteraz nepodarilo, jednoducho to urobím.

Príklad: Viem, že vstať ráno na budík je pre mňa utópia. Ale potom celý deň behám, lietam, vybavujem a neskorý budíček mi zvalcuje zvyšok dňa stresom a tlakom. Tak vyhodnotím, že je pre mňa lepšie, ak sa z tej postele predsa len "vykopem" na prvé zazvonenie. A skúšam to týždeň. Ide zrazu všetko lepšie? Mám čas aj na relax? Stíham čo chcem a v pohode?

Princíp je asi jasný. Ak je niečo, čo chcem zlepšiť, spýtam sa seba samého: "Pomôže mi, keď toto začnem robiť takto"? Ak áno, proste to začnem bez veľkého uvažovania robiť.

Lebo nezáleží na tom, čo si myslia ostatní, ani na tom, či to schvália. Pridajte k tomu jeden náhodný či plánovaný dobrý skutok na deň a vnútorná pohoda má najlepšie predpoklady zavládnuť vo vašom vnútri. A čo je dôležité, aj tam zotrvať.

POZNEJ CO JE POD MASKOU...
Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Poznej to, co je opravdu důležité. Poznej charakter! Seznam se s lidmi, novými přáteli a láskou, i bez toho, abyste se hned viděli. Blindr je seznamovací sociální síť s jedinečnou možností seznámit se přes online rande na slepo.
Chci to vyzkoušet
Přečteno: 296x
Komentované: 0x
Sdílené: 0x
Komentáře
Doporučujeme